המידע בחסות משרד עו״ד תותי-אשבל

מאמרים

אזרחות פורטוגזית

אזרחות פורטוגזית

אזרחות של מדינה נוספת לצד זו הישראלית עשויה לסייע במימוש הזדמנויות מסוגים שונים. בהתאם לא מפתיע לגלות עד כמה רבים הישראלים שמנסים לקבל אזרחות כזו. בשנים האחרונות האופציה הפופולרית ביותר היא האזרחות הפורטוגזית, ובעמוד זה תמצאו מידע על ההטבות שהיא מקנה ועל התנאים לקבלתה.

עבודה חוקית בכל מדינות האיחוד האירופי

פורטוגל היא חלק בלתי נפרד מהאיחוד האירופי מאז 1986. בהתאם האזרחות הפורטוגזית היא אזרחות אירופאית לכל דבר – וכל ישראלי שיהפוך לאזרח של האיחוד האירופי ייהנה מהאפשרות לעבוד באופן חוקי לחלוטין בכל 27 המדינות שמרכיבות אותו נכון ל-2021.

בין המדינות הנ"ל: ספרד, איטליה, צרפת, גרמניה, דנמרק, הולנד, בלגיה וגם קפריסין השכנה, פינלנד ואירלנד. אמנם בשנים האחרונות מעמדה של אירופה מעט נחלש, וגם הברקזיט ערער את יסודות החוסן הכלכלי של האיחוד, אבל גם כך יש ברחבי היבשת שלל הזדמנויות תעסוקה בכל התחומים, הן למי שמחפש עבודה זמנית ורווחית והן למי ששואף למקסם יכולות, ידע, כישרון וניסיון.

לימודים ברמה גבוהה ובמחירים נמוכים

סיבה טובה נוספת לעבור את התהליך שבסופו קבלת אזרחות פורטוגלית היא האפשרות ללמוד במיטב האוניברסיטאות האירופאיות. למעשה, ברגע שתהפכו לאזרחים אירופאיים לא רק שתוכלו להתקבל בקלות רבה יותר למוסדות לימוד מובילים בספרד, איטליה, גרמניה ומדינות נוספות ביבשת, אלא שיש סיכוי טוב שתשלמו שכר לימוד נמוך במיוחד – כפי שמשלמים כל האזרחים במדינות אלה (בזכות ההבנה של קברניטי המדינות האירופאיות שהשכלה גבוהה היא מנוע צמיחה חשוב ושבנוסף היא הופכת את האנשים לאזרחים טובים יותר).

כניסה לארה"ב ללא צורך בקבלת ויזת תייר

אזרחות פורטוגזית, בהיותה כאמור אזרחות אירופאית, מאפשרת לכם לטייל בארה"ב במשך עד 3 חודשים גם ללא התהליך המסורבל של קבלת ויזת תייר. אמנם בשנים האחרונות התפרסמו ידיעות לפיהן גם דרכון ישראלי רגיל יקנה את הפטור המיוחל הנ"ל, אבל בפועל ישראלים עדיין נדרשים למלא טפסים ארוכים ולהתייצב בשגרירות האמריקאית – אלא אם כן הם כבר הצטיידו באזרחות זרה ובפרט זו הפורטוגזית.

הגעה לאירופה ללא אשרה ובלי תורים ארוכים בשדות התעופה

נכון לתחילת 2021 אנחנו עדיין יכולים לטוס לאירופה בלי צורך באשרה, אבל בעתיד הקרוב המצב הזה ישתנה. אירופה משנה את החוקים, וישראלים ללא אזרחות רלוונטית יידרשו לבקש היתר מיוחד שנקרא ETIAS על-מנת לבקר בצרפת, איטליה, ספרד, רומניה, בולגריה, יוון ושאר מדינות האיחוד.

בנוסף, ישנה הבחנה בין אזרחים אירופאיים (כולל כמובן ישראלים בעלי אזרחות פורטוגזית) לבין מי שאינם אזרחים אירופאיים בביקורות הדרכונים בשדות התעופה ביבשת – כך שהאזרחות הנוספת תחסוך לכם גם עמידה בתורים ארוכים ומתסכלים כשאתם רוצים כבר להתחיל את החופשה.

איך מקבלים אזרחות פורטוגזית?

על-מנת ליהנות מכל היתרונות הנ"ל של האזרחות הפורטוגזית, עליכם להוכיח שיש לכם שורשים בפורטוגל. האופציה הזו נפתחה עבורנו ב-2015, במקביל לאופציה של אזרחות ספרדית לצאצאי מגורשי ספרד שבינתיים נסגרה (כשהחוק בספרד פקע, בשנת 2019). מאחר שרבים ממגורשי ספרד היגרו לפורטוגל (ואז גורשו גם ממנה), ישנם ישראלים רבים מאוד שזכאים באופן עקרוני לקבל אזרחות פורטוגזית. על-פי הערכות שונות מדובר ב-2-3 מיליון ישראלים וישראליות, והבדיקה הראשונית להיתכנות המהלך היא לחפש את שם המשפחה שלכם ברשימת שמות המשפחות שגורשו מפורטוגל לפני קצת יותר מ-500 שנים. במקביל כדאי לחפש גם את שם המשפחה של האמא לפני הנישואין, הסבתות בטרם התחתנו וכו'. אם אחד מהשמות נכלל ברשימה, אפשר להתחיל בתהליך, שאותו רצוי לעבור בעזרת מומחים בתחום כדי להבטיח את קבלת האזרחות המועילה מאוד תוך זמן קצר ככל האפשר.

  לבדיקת זכאותכם לדרכון פורטוגלי חינם
  השאירו כאן פרטים:

  הרשמה לדיוור

   לבדיקת זכאות חינם, תוך דקות,
   מלא/י פרטיך: