המידע בחסות משרד עו״ד תותי-אשבל

מאמרים

הדלת לאירופה פתוחה: ישראלים רבים זכאים כיום לדרכון אירופאי. האם גם אתם זכאים לאזרחות היוקרתית?

תותי לכתבה (1)

פטור מויזה לארה"ב, לימודים אקדמיים מסובסדים, עבודה חופשית וגישה פתוחה כמעט לכל מדינה בעולם הם חלק מהיתרונות העומדים לזכות מי שמחזיק באזרחות אירופאית. מסתבר כי ישראלים רבים בכלל לא מודעים לכך שהם זכאים לדרכון אירופאי. האם אתם זכאים? וכיצד אפשר לממש את הזכות? כל הפרטים בכתבה הבאה.

חישבו על עולם שפתוח בפניכם לרווחה. ללא צורך בויזה לארה"ב, עם חופש מוחלט לטייל כמה שתרצו, ללמוד או לעבוד בכל מקום באירופה ובעוד מקומות רבים ברחבי העולם. מה שנשמע כמו חלום הפך בשנים האחרונות למציאות עבור אלפי ישראלים, בזכות החלטה פורצת דרך של ממשלות ספרד ופורטוגל לפצות את צאצאי היהודים שגורשו ולהקנות להם בעצם מחדש את הזכות לאזרחות במדינה.

עוול היסטורי שהפך להזדמנות מדהימה

במקביל לגירוש ספרד הידוע והמוכר, התרחש במקביל גירוש דומה גם ליהדות פורטוגל באותן השנים. בשנת 2015 חוקקה ממשלת פורטוגל חוק חסר תקדים אשר מקנה ליהודים צאצאי המגורשים אפשרות לקבל אזרחות ודרכון אירופאי, בתנאי שיוכלו להוכיח את שורשיהם ההיסטורים.

אזרחות אירופאית – המפתח שלכם לעולם כולו

אזרחות אירופאית מקנה בראש ובראשונה כניסה קלה וחופש תנועה מוחלט בין מדינות האיחוד האירופי. אם חלמתם לגור בגרמניה, ללמוד בצרפת, להשקיע בנדל"ן בספרד או לפתוח עסק באמסטרדם – אירופה פתוחה בפניכם לרווחה. מחזיקי דרכון אירופאי יכולים להחליט ולהשתקע בכל מדינה חברה באיחוד ללא יוצא מן הכלל וללא צורך בויזה או אישורים מיוחדים. לקנות נכסים, לעשות עסקים או פשוט לגור ולטייל ללא מגבלת זמן.

מעבר לכך, ברבות ממדינות האיחוד ישנם מגוון מסלולי לימודים אקדמיים מסובסדים עבור אזרחי האיחוד, כך שגם אתם וגם ילדיכם (אשר צריכים גם לביות אזרחים) תוכלו ליהנות מהשכלה אקדמית ברמה הגבוהה ביותר בצורה נגישה וברת השגה, כמובן לצד האפשרות לגור ולעבוד בחופשיות במדינה בה לומדים ללא תנאים מיוחדים.

מעל הכל, חשוב לזכור שבניגוד לדרכון הישראלי אליו מתלוות הגבלות רבות על התנועה בעולם, כולל מדינות בהן לא ניתן לבקר כלל או מדינות הדורשות ויזה מוגבלת בזמן ותהליך בירוקרטי מעיק – בתור אזרחי האיחוד האירופי התמונה משתנה. כך למשל, מחזיקי דרכון אירופאי יכולים להיכנס לארה"ב בחופשיות ללא צורך בויזה ובלי תהליכים בירוקרטיים ארוכים ומעיקים.

הדרך לדרכון אירופאי מתחילה בשם המשפחה

ישראלים רבים שמשפחתם הגיעה ממדינות כמו טורקיה, יוון, בולגריה, מרוקו, אלג'יריה, תוניס, סוריה, לוב, מצרים, יוגוסלביה, לבנון, עיראק, הולנד ועוד הם בפועל צאצאים ישירים של הקהילה היהודית בספרד ופורטוגל. כמובן שמוצא המשפחה בפני עצמו אינו מספיק, ורשויות המדינה בפורטוגל מעוניינים בעצם לקבל הוכחה לזיקה היסטורית אישית למדינה. הדרך לבחון את הנושא היא באמצעות משהו שנשאר עם היהודים יוצאי המדינה לאורך כל השנים – שם המשפחה.

האם גם אתם זכאים לדרכון אירופאי? בידקו עכשיו בחינם

  לבדיקת זכאותכם לדרכון פורטוגלי חינם
  השאירו כאן פרטים

  לפני מאות שנים לשם המשפחה היה קשר הדוק למקום המגורים והקהילה וכמובן שלמרות המעברים והתנועה לאורכה ולרוחבה של היבשת, במרבית המקרים שם המשפחה המקורי נשמר ועבר מדור לדור, לרוב כמעט ללא כל שינוי או עם שינויים קלים בלבד.

  אז איך אפשר לדעת האם יש זכאות לפי שם המשפחה? משרדים ועורכי דין המתמחים בטיפול בקבלת דרכון אירופאי יידעו להגיד בסבירות גבוהה האם שם המשפחה שלכם מזכה  על ידי הקהילה היהודית בפורטוגל ומקנים בעצם את הזכאות לאזרחות והאם כדאי להתחיל בתהליך.

  על מנת להסביר בדיוק איך זה עובד פנינו למשרד עו"ד תותי אשבל, המוביל כיום את התחום, ומייצג אלפי לקוחות בארץ ובעולם.  בעבודתו הוא מתעסק במיצוי זכויותיהם של יהודים צאצאי גירוש פורטוגל והשבת זכותם לאזרחות אירופאית. המשרד עוסק בתחום שנים ארוכות, אשר במהלכן צבר ניסיון רב ועשיר מול הקהילה היהודית בפורטוגל וכן מול מחלקת האזרחות , ובשל כך למשרד בקיאות רבה בכל הניואנסים הרבים בתהליך.  ברוב המקרים, עובדה זו מאפשרת לו להאיץ את תהליך האישור ולפתור בעיות אשר עשויות לעלות במהלכו. מבדיקה שעשינו, ניכר שהמשרד נהנה מכמות ההמלצות הגבוהה ביותר ברשתות החברתיות ובכלל.

  במשרד תותי-אשבל הסבירו לנו כי לפני שניגשים לתהליך רצוי קודם כל לבצע בדיקות זכאות אונליין קצרה, לגמרי בחינם. הבדיקה מאפשרת לדעת מראש וללא כל התחייבות האם כדאי לצאת לדרך ולהגיש בקשה לאזרחות אירופאית.

  אם בבדיקה הראשונית עולה כי אתם זכאים לדרכון אירופאי בסבירות גבוהה ותרצו להתקדם הלאה להגשת הבקשה, תוכלו להתחיל בתהליך לאיסוף החומרים הנדרשים. הכוונה בעיקר לכל מידע התומך בכך ששם משפחתכם מתועד במסמכים רשמיים ולא שונה במהלך השנים, על מנת לקבל את אישורה של הקהילת היהודית כי אתם אכן צאצאים למגורשי ספרד או פורטוגל.

  בתותי-אשבל ביקשו להדגיש בנקודה זו כי בעוד בדיקת הזכאות היא בחינם, הגשת הבקשה כרוכה בתשלום, המבוצע בשלבים ובהתאם להתקדמות. כך לדוגמה, בשלב הראשון משלמים אך ורק על גיבוש הפנייה לקהילה היהודית להכרה בכם כצאצאי המגורשים בלבד. בנקודה הזו, יש לציין, כי אם בניגוד להערכה הראשונית לא מתקבל אישור הקהילה היהודית, כספכם יוחזר במלואו.

  קיבלתם את ההכרה המיוחלת מהקהילה היהודית? מכאן אפשר להתקדם להגשת בקשה רשמית לממשלת פורטוגל. חשוב לציין כי זהו השלב שבו הניסיון הרב של המשרד בא לידי ביטוי במלואו, שכן רק משרד מנוסה יידע להגיש את הבקשה בצורה מיטבית, לזהות מראש בעיות אפשריות,ולהיות מוכן לטפל בכל בקשה שעשויה לעלות על ידי הרשויות בפורטוגל. כך מובטח תהליך נעים ומקצועי וללא עיכובים מיותרים בדרך לקבלת האישור לאזרחות.

  אל תפספסו את ההזדמנות שלכם לדרכון אירופאי!
  בצעו עוד היום בדיקה קצרה ומהירה אונליין בחינם וגלו האם גם את יכולים לקבל אזרחות אירופאית יוקרתית

   לבדיקת זכאותכם לדרכון פורטוגלי חינם
   השאירו כאן פרטים:

   הרשמה לדיוור

    לבדיקת זכאות חינם, תוך דקות,
    מלא/י פרטיך: